See, mis on loodud suhtes, saab olla parandatud suhtes.
Murray Bowen

 

Teenused
Pereteraapia ja perenõustamine

Iga inimese elukäiku mõjutavad tema suhted oma perega. On ammu kindlaks tehtud, et inimesel on lihtsam raskustest läbi minna, kui tal on terved ja toetavad suhted lähedastega. Laste heaolu sõltub peres toimuvast väga suurel määral.

Pereteraapias vaadatakse olemasolevaid probleeme suhete kontekstis – kuidas suhete kvaliteet mõjutab pereliikmeid ja nende reaktsioone. Kui suhted ei ole korras, otsitakse teraapias üheskoos sellele lahendusi. Terapeut on pereliikmete kaasteeline, aidates neil leida sisemisi ressursse, et lahendada ise oma mured.

Paariteraapia

Maailmas ei ole paare, kus poleks ühtegi konflikti. Konflikt on kooselu normaalne osa, kuid see, kui toimiv on suhe, ei sõltu konfliktide olemasolust või sagedusest, vaid sellest, kuidas oskavad partnerid konflikte lahendada. See võime sõltub suures osas sellest, millised on olnud suhted partnerite päritoluperedes ning milliseid käitumismudeleid on nad oma lapsepõlvekodust kaasa saanud. Vahel on konfliktid varjatud, kuid sellele vaatamata mõjutavad need partnerite omavahelist läbisaamist.

Paarisuhte kvaliteedist sõltub elukaaslaste toimimine vanematena ja sellest omakorda laste heaolu ja areng.

Täiskasvanute individuaalne nõustamine ja psühhoteraapia

Individuaalne nõustamine ja psühhoteraapia sobib täiskasvanule, kel esineb erinevates eluvaldkondades raskusi ja/või kes soovib tegeleda enesearenguga. Psühhoteraapia on sobiv viis ka erinevate psüühikahäiretega tegelemiseks (nt meeleoluhäired, ärevushäired, isiksusehäired, seksuaalhäired, söömis- ja sõltuvushäired jm). Kõigil meil on lapsepõlvest ja hilisemast elust pärinevaid uskumusi, tajunihkeid ja tundeid, mis mõjutavad meie toimetulekut siin ja praegu. Teraapia käigus tegeletakse düsfunktsionaalsete mustrite avastamisega, oma tugevuste leidmise ja arendamisega, uute, toimivate oskuste omandamise ja kinnistamisega. Teraapia käigus saab läbi töötada ka varasemas elus saadud traumasid.

Online-nõustamine ja -teraapia

Kuigi reaalne kohtumine kliendi ja terapeudi vahel on kõige tõhusam, on olukordi, mil kohapeale tulemine ei ole võimalik. Põhjuseks võib olla vahemaa, terviseseisund või eriolukord, mida kogesime näiteks kevadel 2020. Sellistel puhkudel on võimalik nõustamine ja teraapia veebi vahendusel.

Töötan erinevatel platvormidel (nt zoom, MS Teams, Skype, Discord, WhatsApp, Google Meet).

Online-nõustamisi ja -teraapiat viin läbi perede, paaride ja täiskasvanutega.

ATH-täiskasvanute grupiteraapia (üksikisikutele ja paaridele)

Aastast 2022 pakun teraapiavõimalusi ATH-täiskasvanutele nii individuaalselt kui gruppides.

Koostöös kolleegi, kliinilise psühholoogi Kaia Kuppart´iga viime läbi grupiteraapiat ATH-täiskasvanutele Tallinnas. Kaheksal järjestikusel kohtumisel kord nädalas õpime tundma ATH positiivseid külgi ning arendame erinevaid oskusi, et vähendada ATH negatiivsete sümptomite mõju.

Viin samuti läbi teraapiagruppe ATH-paaridele (ehk sellistele paaridele, kus ühel või mõlemal partneril on ATH).

Online-tutvumise alane nõustamine

Online-tutvumine on muutumas aina tavapärasemaks viisiks suhtepartneri ledmisel. Uuringute kohaselt on see läänemaailmas esimesel kohal võrreldes teiste tutvuste sobitamise viisidega. Kuid selleks, et veebiotsing oleks tõhus ja tulemuslik, tuleb järgida teatud reegleid.

Veebikoolitusel naistele ja meestele "Tinderist mehele? Miks ka mitte!" räägime Heiki Tuisuga online-tutvumise võimalustest ja turvalisusest, jagades soovitusi nii otsingu eesmärgistamise, profiili loomise kui kandidaatide seast valiku tegemise kohta. Saad koolitust mugavalt kodust väljumata osta ja vaadata.

Pakun nõustamist online-tutvumise vallas, et aidata Sul tõhustada oma otsinguid ja suurendada tõenäosust sobiva partneri leidmiseks.

Koolitused

Viin läbi erineva mahuga psühholoogiateemalisi koolitusi nii üksi kui koos toredate kolleegidega. Hetkel on kõige südamelähedasemad teemad järgmised:

  • suhtlemisoskuste treening (sh videotagasisidega),
  • lastekasvatusega seotud teemad (vanemlikud oskused, kuidas seada piire, laste ja noorukite käitumisprobleemid ja nendega toimetulek jm),
  • perepsühholoogia (nii spetsialistidele kui muidu huvilistele, nt pere arenguetapid ja nende olulised ülesanded, paarisuhte hoidmine, toimiva kärgpere üles ehitamine, kommunikatsioon peres jmt),
  • skeemiteraapia (koolitused spetsialistidele),
  • nõustamispsühholoogia,
  • kovisioonimeetodi kasutamine,
  • läbipõlemine ja selle ennetamine,
  • täiskasvanute ATH (tööl, haridussüsteemis, ATH ja suhted jmt),
  • ATH-keskne paari- ja pereteraapia.

Olen avatud ka teistele ettepanekutele. Kui Sul on idee ja vajad teostajat, võta ühendust ja arutame võimalusi.

Julia Laanemetsa Erapraksis (JL  Erapraksis OÜ, reg. nr 14678415)

jlerapraksis@gmail.com

Masina 22, 10113 Tallinn

Swedbank EE242200221071217892

+372 5554 4717