Suhtlemine on suhtele sama, mis hingamine elule.
Virginia Satir
Minust

Minu senist tööelu võib laias laastus jagada kolmeks etapiks: olles esimeselt hariduselt eesti keele õpetaja, olen viis aastat töötanud koolis, järgmised üheksa aastat olen pakkunud ja arendanud karjääriteenuseid ning aastal 2013 asusin õppima psühholoogiat. Magistrikraadile psühholoogias on aegamööda lisandunud mitmeid teraapiaalaseid täienduskoolitusi ja erialaseid kursusi.

Inimese heaolu sõltub eelkõige tema suhetest teiste inimestega, seetõttu on minu peamiseks töömeetodiks ja mõtlemisviisiks suhte- ehk pereteraapia. Kombineerin seda lähenemist skeemiterapeutiliste teadmiste ja oskustega, kasutan lisaks kaastundele keskenduva teraapia, positiivse psühholoogia, teadveloleku, motiveeriva intervjueerimise ning lastega mänguteraapia põhimõtteid. Töös perede ja lastega aitab mind karvane kaasterapeut Tupsu.

Naudin suhtlemist lastega ning erinevates töistes rollides olen neid toetanud kokku 14 aastat. Laste abistamiseks eelistan töötada koos kogu perega, sest vanemad on oma lastele parimad terapeudid.

Individuaalset tööd lastega teen vaid juhul, kui koostöö perega ei ole võimalik.

Nõustamise ja teraapia kõrval on minu tööelu lahutamatuks osaks koolitamine. Läbisin koolitaja-suhtlemistreeneri väljaõppe, mis annab õiguse läbi viia videotagasisidega suhtlemistreeninguid. Lisaks olen positiivse vanemluse programmi «Imelised aastad» sertifitseeritud grupijuht, külalisõppejõud Eesti Maaülikoolis ja Rahvatervise Akadeemias ning viin läbi erinevaid koolitusi tellimisel.

Minu teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi teraapias täiendavad isiklikud elu- ja suhtekogemused - mul on vabaabielu, abielu, kärgpere ja lahutuse kogemus, võõrad pole ka vanemluse rõõmud ja mured. Olen kõigi nende kogemuste eest väga tänulik, sest nendest õppimine tegi mind selleks, kes ma praegu olen. Tunnen ennast endana kindlalt ja turvaliselt ning õpin järjest paremini enda eest hoolitsema. Minu tassi aitavad täita lähedaste armastus, liikumise rõõm, looduse ilu, loomade siirus, muusika võlu ja raamatute tarkus.

Julia Laanemetsa Erapraksis (JL  Erapraksis OÜ, reg. nr 14678415)

jlerapraksis@gmail.com

Vaksali 17a-202, 50410 Tartu

Swedbank EE242200221071217892

+372 5554 4717